Volg ons
iBookstore
Android app on Google Play
Vind ik leuk
Een programma van
Астероїд з кам’яним серцем
5 February 2014, Vinnytsya

Астероїди не зручно фотографувати. Чи можете ви уявити, як важко помітити один із цих крихітних, темних шматків породи у чорному нічному небі? Крім того, вони не залишаються на одному місці. Як і Земля, астероїди рухаються навколо Сонця. Під час обертання Землі, в небі стають видимими різні астероїди. 

Але астрономи не здавалися, і продовжували досліджувати астероїди.

Розуміння того, з чого зроблені астероїди, допоможе дізнатися, як утворилася наша планета та Сонячна система. Вивчення астероїдів навіть може бути запорукою нашої безпеки – знаючи, де знаходиться астероїд та розрахувавши траєкторію його руху, ми можемо дізнатися, чи становить він загрозу зіткнення із Землею. 

Астероїд, який зображено на цій фотографії, називається Ітокава. Його було відкрито у 2005 році, коли японський космічний апарат під назвою Hayabusa відвідав його і зробив декілька фотографій, у тому числі і цю! Завдяки Hayabusa ми знаємо точну (неправильну) форму Ітокава і його розмір, що трохи менший подвоєної довжини Ейфелевої вежі. Але що ж знаходиться всередині астероїда?

Щоб відповісти на це питання, погляди астрономів були ще раз прикуті до Ітокава, за допомогою телескопів усього світу. Уважно спостерігаючи за обертанням астероїда і здійснюючи точні вимірювання його дивної форми, астрономи змогли заглянути під поверхню, до скелястого серця Ітокава. І те, що вони відкрили, було дуже дивним.

Всередині астероїд складається із двох дуже різних шматків породи, що якимось чином з’єдналися між собою. Це означає, що Ітокава , ймовірно, був сформований, коли два астероїди зіштовхнулися і застрягли один в одному!

Cool Fact

Цікаво знати

Місія Hayabusa до Ітокава була сповнена невдач. Космічний апарат мав зібрати зразки матеріалу з астероїда, але апарат не працював належним чином. На щастя, корабель випадково наштовхнувся на астероїд і залишилося лише зішкребти трішки камінців, щоб доставити додому!

Share:

Afbeeldingen

Een planetoïde met een hart van steen
Een planetoïde met een hart van steen

Printer-friendly

PDF File
976,4 KB
Nieuwsbrief

Cassini Scientist for a Day


Universe in a Box