Volg ons
iBookstore
Android app on Google Play
Vind ik leuk
Een programma van
Хабл оновив рекорд відстані до самої далекої галактики
15 March 2016, Kiev

Хабл оновив рекорд відстані до самої далекої галактики

Виник наш Всесвіт з Великого вибуху, який відбувся близько 14 мільярдів років тому. В той момент його розміри були порівняні з крихітною бульбашкою, котра в мільярди разів менше головки шпильки. І раптово ... Всесвіт, який ми знаємо сьогодні, розпочав своє життя. Менш аніж за секунду, він виріс з розміру, який дорівнює товщині однієї волосини, до розміру більшого за галактику. Після чого продовжував і надалі збільшуватись. Насправді, Всесвіт продовжує розширюватися і сьогодні – він постійно збільшується у розмірах все більше і більше.

Багато років тому чоловік на ім'я Едвін Хабл помітив, що галактики, які розташовані далеко від нас, виглядають набагато «червонішими», аніж зазвичай. Наразі, ми називаємо цей ефект «червоним зміщенням». Світло цих далеких галактик виглядає червоним, тому що вони віддаляються від нас з великою швидкістю. А ті, що знаходяться якнайдалі, рухаються ще швидше! Використовуючи ті ж методи, що і Хабл (а також можливості космічного телескопа, названого його ім’ям), астрономи встановили новий космічний рекорд дальності, вимірявши відстань до найвіддаленішої галактики, яку коли-небудь бачили у Всесвіті!

Нова галактика знаходиться на колосальній відстані у 13 мільярдів світлових років від Землі, що на 150 мільйонів світлових років більше у порівнянні з попереднім рекордсменом! Світло, яке прийшло до нас від цієї галактики, розпочало свою подорож через космос тоді, коли Всесвіту було всього 400 мільйонів років, тобто майже відразу після того, як почали формуватися найперші зірки.

Cool Fact

Відкрита далека галактика дуже мала у порівнянні з нашою галактикою Чумацький Шлях. Проте вона є маленькою і дуже потужною – зірки в ній народжуються в 20 разів швидше, аніж у Чумацькому Шляху!

Share:

Afbeeldingen

heic1604a
heic1604a

Printer-friendly

PDF File
1,0 MB
Nieuwsbrief

Cassini Scientist for a Day


Universe in a Box