Volg ons
iBookstore
Android app on Google Play
Vind ik leuk
Een programma van
Збір доказів космічного злочину
4 March 2014, Vinnytsya

Уявіть сцену: ви знаходитеся за межами міста далеко від найближчого села у теплу літню ніч. Вітер стих і встановилася тиша, лише де-не-де цю тишу порушують ледь чутні звуки нічних тварин. Ви лежите на ковдрі серед широких просторів зеленої трави і дивитеся на ясне нічне небо. Місяць посміхається вам згори і зірки мерехтять щасливо. Чи можете ви пригадати, коли востаннє були на стільки розслабленими?

Але не все є таким, як здається. Далеко у космічному просторі існує спіральна галактика, насильно розірвана своїми сусідами!

Галактика називається ESO 137-001 і, насправді, вона прихована від нашого погляду у густому тумані космічного пилу. Ви можете подивитися на неї лише на цій фотографії завдяки вражаючій потужності космічного телескопа Хаббл.

ESO 137-001 подорожує через серце скупчення галактик під назвою Абель 3627. З кожною миттю просування, тяжіння навколишніх галактик розриває спіральну галактику з усіх сторін. Яскраві блакитні смуги у цей момент простягаються від неї, залишаючи за собою сліди цього космічного злочину. Якщо поглянути ближче, ці сині смуги є рядами гарячих, яскравих, молодих зірок.

ESO 137-001 є частиною скупчення Косинець, скупчення галактик, недалеко від центру Великого аттрактора. Ми не зовсім упевнені, чим насправді є Великий аттрактор, але, безумовно, він відповідає своїй назві! Цей регіон є настільки масивним і має таке сильне гравітаційне тяжіння, що він тягне скупчення галактик до себе! Навіть наша Галактика повільно наближається до цієї загадкової частини простору.

Cool Fact

Цікаво знати

Природа Великого аттрактора зовсім не відома астрономам. Швидше за все, Великий аттрактор являє собою гігантську сукупність галактик що має масу у мільйони мільярдів разів більшу за масу Сонця. 

Share:

Afbeeldingen

Opsporing verzocht: een kosmische misdaad
Opsporing verzocht: een kosmische misdaad

Printer-friendly

PDF File
1,0 MB
Nieuwsbrief

Cassini Scientist for a Day


Universe in a Box